Iskolánk lélekmozgató programokkal készült 2020. február 21-re a Magyar Parasport Napja alkalmából.

A diákönkormányzat az aulában készített kiállítást, ahol parasportokkal, paralimpiai bajnokokkal, a paralimpiák történetével ismerkedhetett meg iskolánk közössége. Az alsósok illusztrációt készítettek Bartos Erika Őrangyal kötetének Örömtánc című meséjéhez, melyet az aulában mutattunk be.

Az aulában lévő pingpongasztaloknál ezen a napon az ülve pingpongozást lehetett kipróbálni. Osztályfőnöki órákon a „Lehetetlen határán” című dokumentumfilmet nézték meg tanulóink.

Testnevelés órákon minden osztálynak lehetősége volt kipróbálni a vakfutást segítővel, ahol a látó és a vak szerepében is kaptak feladatot a párosok tagjai. A csörgő focit játszóknak a csapatsegítő és a hallásuk segített elérni a találatokat. Az ülőröplabdában  és az ülő kidobóban a lábukat nem használhatták a játékosok, ügyes vetődésekkel, gördülésekkel tették fordulatossá a mérkőzéseket.

Átélhették, hogy a fogyatékkal élők számára milyen kihívást és örömet jelent a sport!

Bejelentkezés

Oldalainkat 29 vendég és 0 tag böngészi