A felvételi lehetőségekről szóló tájékoztató

Iskolánkba elsősorban a körzetes gyermekek felvételét tudjuk biztosítani. Amennyiben túljelentkezés van, az elbírálásnál fontos szempont az iskolától való távolság, iskolánkba járó testvérek és a szülő munkahelyének közelsége.
Amennyiben lehetőségünk van körzeten kívüli gyermekek felvételére, a fenti szempontok alapján rangsorolunk az ő esetükben is.
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 50. § (7) bekezdése rögzíti, hogy az iskolába a tanköteles tanulókat az első évfolyamra jogszabályban meghatározott időszakban kell beíratni.

A beiratkozásra meghatározott idő

A 2020/2021. tanév rendjéről szóló 27/2020. (VIII. 11.) EMMI rendelet 7. §-a határozza meg az általános iskolai beiratkozás konkrét időpontját, mely szerint az Nkt. 50. § (7) bekezdése alapján az iskola első évfolyamára a tanköteles tanulókat 2021. április 15–16-án kell beíratni.


 

Bejelentkezés

Oldalainkat 37 vendég és 0 tag böngészi