Ebben az évben új és fontos dolgokat tanultam meg a „Szüleink nyomában” program alkalmából. Az OMSZ egyik munkatársa: Pércsi István előadást tartott nekünk az elsősegélynyújtásról.

Ennek az órának a keretében megtanulhattam a sebellátás és kötözés alapjait, valamint az újraélesztés fogásait. Ebben a 2x 45 percben nagyon jól éreztem magam. Tetszett, amikor ki lehetett próbálni az ambu babát és amikor sportszeletet nyerhettünk a jó válaszokért. Csodálkoztam, amikor élethű műsebeket rakott fel magára az előadó, és ki kellett próbálni, hogy hogyan kötözzük be ezeket. A végén oklevelet kaptunk és még fotózkodhattunk is vele! Szerintem az előadás nagyon jó volt, én élveztem. Remélem, többször is lesz ilyen az év során.

Kiss Andrea 6.b